Чемодан! Вокзал! Подальше от Украины!

Все. Точка. Больше нет ни сил, ни веры, ни смысла что-то делать в ЭТОЙ стране. Стране, которая так и не стала для меня Родиной. Потому что моей Родиной был и остается Союз Советских Социалистических республик. СССР. Сверхдержава. Государство, которым можно было гордится, государство, которое защищало своих граждан. И мы гордились. И верили в свою страну. А разве можно сегодня гордится Украиной? Чем гордится? Самым низким уровнем жизни ее населения? Которое живет хуже аборигенов самых бедных стран Африки? Самым высоким в мире уровнем коррумпированности государственных чиновников? Разрушенной экономикой? Идиотскими законами, принимаемыми идиотским правительством?

"Убойный политотдел" объявляет мобилизацию!

Уважаемые читатели.

Редакция сайта "Убойный отдел политики", или, сокращенно, "УБОП" благодарит вас за то, что вы нас читаете, что вы посещаете наш ресурс, а ваши посещения повышают значимость в поисковиках и рейтингах. Потому что мы ни копейки не вкладываем в развитие нашего ресурса, потому что, собственно, у нас и нет ни копейки. Как мы уже писали о себе, у нас нет хозяев, нет инвесторов...

Главная страницаАрхив
  →  
Лечение в Институте глазных болезней им. Филатова

Лечение в Институте глазных болезней им. Филатова

Жалобы родителей на действия медиков

Распечатать | Комментариев: 6 |  Просмотров:40409
  10, Март, Среда, 18-11, 2010 

Письмо родителей, детей которых безуспешно пытались лечить в институте глазных болезней им. Филатова. Они рассказывают о методах "лечения" в этом институте. Публикуем без комментариев.

 

"З тримісячним Данечкою, за направленням "Охматдиту", ми прибули в Одеський інститут ім. В.Філатова на консультацію. Змовчу про черги, в яких нам із немовлям довелося вистоювати, щоб зареєструватися і потрапити на консультацію. Лікар, оглянувши дитину, зробив висновок, що у хлопчика сліпе око, яке терміново треба видаляти. Ще через пару годин чекання сина оглянула професор Боброва. Вона сказала, що процес односторонній, але для точності потрібен огляд під наркозом.

 

Нас поклали в чотиримісну палату, в якій, окрім нас, виявилося 10 чоловік. А потім — усе як у фільмі жахів. Дітям ввели наркоз, і ми з батьками носили їх із кабінету в кабінет, по різних поверхах. Там діток примушували викладати на столи по десятеро, як неживі предмети, в очікуванні, коли професор та її колеги прийдуть і оглянуть. Такий груповий огляд тривав дуже довго. Про те, щоб контролювати життєві показники дітей, і мови не було. Після огляду ми віднесли Даню в палату. У нього підвищилася температура...

 

І тут у палату зайшла медсестра і сказала, щоб ми терміново бігли до професора Бобрової. При цьому попередила, що сина не можна брати з собою, бо лікарю заважатиме плач дитини. У кабінеті професор повідомила, що в нашого синочка двостороння ретинобластома. Коли я сказала про наше рішення лікувати сина в Ессені, вона авторитетно заявила, що їхати нікуди не треба, протоколи лікування скрізь однакові, вартість лікування та ж сама, а вдома, мовляв, і стіни лікують. Сказала, що спочатку треба буде пройти курс хіміотерапії, розписаний на два роки, і після першого курсу видалити око. Що "хімію" треба проходити в Одеській обласній у відділенні онкогематології, вартість — 150 грн. на день за палату плюс ліки. І що в Києві нам їхній протокол усе одно не підпишуть, тому що з Києвом вони не дружать.

 

Слава Богу, що ми під враженням від усього побаченого і почутого наступного дня поїхали додому, а через тиждень вирушили на лікування до Ессена.

 

Після огляду в Ессені виявилося, що у синочка п’ять пухлин в обох очках, три з яких були мікроскопічні, тому в Одесі їх просто не побачили. Дві пухлини лікар видалив одразу під час огляду, попередньо отримавши нашу згоду. А решту вирішили лікувати, призначивши нам курс радіотерапії на лінійному прискорювачі, розрахований на п’ять тижнів (25 сеансів). Після контрольного огляду через п’ять тижнів лікар сказав, що пухлини в оченятах регресували, лікування дало хороший результат.

 

Увесь час, доки ми проходили лікування, дитину наглядали лікарі, ми займалися з фізіотерапевтом, уночі малюк був підключений до приладу, який показував тиск і пульс. Медсестра щогодини перевіряла показання приладу. Всі процедури дитина проходила під масковим наркозом, який не порівняти з тим, що кололи в Одесі. Після наркозу в Одесі Даня оговтувався дві доби — температурив, блював, кричав, вигинався тощо. Після наркозу в Ессені малюк прокидався бадьорий і веселий.

 

Страшно навіть подумати, що якби ми послухалися одеських лікарів, нам би світило життя в лікарнях, нескінченні хіміотерапії і видалення оченят". (З листа киянки Марини Остапчук.)

 

Моєму синочку не виповнилося й півтора рочку, коли було поставлено діагноз — ретинобластома. Це злоякісне утворення на сітківці одного або двох очей (одно- або двостороння ретинобластома) формується внутрішньоутробно з ембріональної тканини. Характерний ефект — "котяче око": уражене пухлиною око світиться, якщо на нього спрямувати світло. Особливо це помітно на фотознімках зі спалахом. Часто саме цей ефект спонукає батьків звернутися до окулістів. Друга ознака — косоокість (найчастіше виникає, якщо пухлина по центру ока). Плюс різке погіршення зору, навіть на початкових стадіях ретинобластоми.

 

Відповідно до застарілої статистики, в Україні з такою патологією трапляється одна дитина на 20 тис. новонароджених. Підкреслюю: це застарілі дані! Знаю, що в Німеччині в середньому 60 ретинобластом на 600 тис. новонароджених на рік, і діагностують цю патологію на ранніх стадіях, у нас же — не так.

 

У нас через пізню діагностику, відсутність сучасного устаткування, непрофесійне лікування смертність від ретинобластоми становить 47%, тоді як у Німеччині — менше 3%.

Після поневірянь в Одеському інституті ока і тканинної терапії ім. В.Філатова ми з сином поїхали на лікування в Університетську клініку м. Ессена.

Там найчастіше під час лікування ретинобластоми вдаються до місцевого лікування — кріотерапії, брахітерапії (брахіаплікатори), опромінення на лінійному прискорювачі, лазерної коагуляції. Хіміотерапію застосовують дуже рідко.

 

В одеському інституті під час лікування ретинобластоми, навіть на початковій стадії, відразу ж призначається хіміотерапія. І тільки. Особисто знаю два випадки смерті дітей, хворих на ретинобластому в Житомирській області, від "хімії".

 

Пригадую, коли нам призначали хіміотерпію, спочатку було страшно. І я запитала нашого лікаря, Т.Сорочинську, мовляв, невже не можна спробувати інші методи, у нас же пухлина невеличка (1—2 стадія). На що та відповіла: "У нас міжнародний стандарт лікування!". І я, дурна, повірила їй.

 

Після першого курсу "хімії" пухлина зменшилася, що мене несказанно втішило. Але скоро я дізналася, що так буває у всіх. Потім це злощасне утворення адаптується до "хімії" і вже не реагує на неї. Але в Одеській клініці все одно продовжують вливати в дитину "хімію"... І так доти, доки малюку стане несила її витримувати… (Для порівняння: у Німеччині більш як шість курсів хіміотерапії не призначають, вважаючи, що це марно.)

 

Нам дуже пощастило, що одна хороша людина розповіла про лікування в Ессені. Правда, на той час мій Мишко вже півроку приймав "хімію". Якби наш лікар не говорив так переконливо, може, я б вийшла на цю клініку й раніше. Адже в нашій ситуації можна було давно вилікувати дитину місцевими методами. Я почала цікавитися, кого вилікували в Одесі з аналогічним діагнозом. Виявляється, такі випадки є, але... Це видалення одного або обох очей.

 

У Німеччині я теж бачила дітей із протезами. Але там із самого початку оцінюють ситуацію. Якщо пухлина велика і місцево лікувати її не можна, то лікарі про це відразу чесно кажуть. Нерідко батьки вирішують видалити одне очко, щоб не труїти дитину "хімією". Тим більше що протези в них якісні, часто не розумієш — протез чи рідне око. У нас же роками призначають "хімію", потім — промені, але фінал один — видалення ока.

 

Променева терапія в Німеччині теж проходить не так, як у нас. Сучасне устаткування дозволяє спрямувати промені строго на пухлинні ділянки. Лікування проводять під слабким наркозом.

 

Одеська ж променева терапія скидається на катування в концтаборах. Дитину зв’язують, фіксують голову, але вона все одно смикається, рухає очима, і можна тільки здогадуватися, наскільки точно ці промені спрямовані на пухлинні ділянки. Після місяця таких процедур психіка дитини порушується.

 

А недавно вирішили провести експеримент, у якому взяли участь і ми. Наш лікар Тетяна Сорочинська повідомила, що це, мовляв, особлива методика, яку застосовують у Японії, вона нарешті дійшла до України. Методику перевіряла завідуюча відділенням дитячої офтальмології та мікрохірургії професор Надія Боброва. Суть методики полягає в тому, що хіміопрепарат алкеран уводять прямо в пухлинний осередок, тобто в око.

 

Тепер я розумію, що на наших дітях, як на кроликах, експериментували. Інакше чому назву препарату не вписали в наші виписки? Гадаю, підстрахувалися, щоб у суд не подали. Але найжахливіше — це наслідки такого лікування. У трьох дітей із семи від цих уколів пухлини вже розпалися на піщинки, що, як з’ясувалося, дуже небезпечно. Після цього навіть Ессен не взявся за лікування, вердикт західних лікарів був нещадним: тільки видалення ока.

 

Спеціалістів ессенської клініки шокувало лікування наших "світил". Тому вони вирішили за нові випадки ретинобластоми з України не братися. І що тепер робити? Знаю чотирьох мам, у котрих уже документи на руках, але Ессен мовчить. Зараз шукаємо інші клініки, які можуть прийняти дітей.

 

Інколи мороз по шкірі від побаченого: лежить чергова група діток під наркозом — 10, 20, 30 хвилин. У чому затримка? Виявляється, професорку чекаємо-с. Діти починають прокидатися. Потім їм доводиться доколювати чергову порцію наркозу, від якого вони відходять дуже важко.

 

Взагалі, перебуваючи в палаті, багато цікавого можна почути. Наприклад, як продають будинки і корів у селах, щоб оплатити операції.

 

В ессенській клініці усі фінансові потоки проходять через касу. Потім — роздруківка з докладним звітом, куди саме пішли гроші. А в нас куди? Ремонт в інституті робили, напевно, ще за Філатова (а помер Володимир Петрович 1956 року). Окрім того, що лікування неадекватне, то ще й діагностиці довіряти не можна. Її точність становить 50%. Усі, хто був в Одесі, а потім опинився в Німеччині, це зрозуміли. Нас близько 20 сімей. А коли порахувати, скільки покалічених і померло... "Матусю, я хочу бачити сонечко!" — неможливо забути плач дитини. Одна з мам розповіла, як її маляті в одеській клініці поставили діагноз "ретинобластома" і запропонували видалити одне око. Вони відмовилися й поїхали до Німеччини. Там ретинобластоми не виявили, в дитини, як з’ясувалося, природжена катаракта.

 

Дуже сподіваюся, що цю публікацію прочитають батьки дітей, хворих на ретинобластому, або їхні родичі та знайомі.

 

Наталя Мухортих (Донецьк): "Данило — наша єдина і довгождана дитина. Йому три роки. У п’ять місяців йому поставили страшний діагноз — ретинобластома обох очей. До 5 місяців поставити діагноз не могли. Моє материнське серце підказувало недобре, але що таке ретинобластома, ми дізналися в Інституті очних хвороб ім.Філатова в

м. Одесі.

 

Після першого обстеження під наркозом нам повідомили, що необхідно видалити обидва ока. Ми відмовилися, і з цього моменту почалася боротьба з хворобою!

 

Після четвертого циклу хіміотерапії ми знову поїхали в Одесу на обстеження і тут почули вердикт лікарів: "З’явилися нові осередки пухлин, але при цьому старі продовжують кальцифікуватися". Мій хлопчик пройшов два з половиною роки безперервної хіміотерапії! Було дуже тяжко, адже при кожному введенні препаратів моїй крихітці було дуже зле! Більше робити хіміотерапію своїй дитині я не могла, і ми поїхали в Університетську клініку м. Ессен. Це один із найкращих у Європі центрів з лікування ретинобластоми. Як з’ясувалося, лікування, яке нам призначали в Одесі, тільки погіршувало перебіг хвороби і не дало позитивного результату. Але нічого не повернеш…

 

У лікарів німецької клініки було багато побоювань із приводу збереження очка, але вони призначили Данечці підходяще лікування, пройдений курс дав хороший результат!"

 

Олена Єгорова (Житомир): "26 травня 2009 моїй дочці було поставлено діагноз в інституті Філатова, — ретинобластома (другого—третього ступеня) лівого ока. Призначили два курси хіміотерапії. Ми пройшли їх, після чого лікарі запевняли, що пухлина значно зменшилася. Потім — дві ін’єкції в око препарату алкеран. Лікарі стверджували, що це нова технологія, яка діє на пухлину в оці.

 

Після ін’єкцій ефект був незначний, тому знову призначили два курси "хімії", попри те, що дитина попередні курси дуже тяжко переносила — підвищувалася температура, показники крові різко падали, доводилося постійно шукати донора, вливати тромбоцитарну масу.

 

Завдяки одному з батьків, чия дитина теж хвора на ретинобластому, ми дізналися про Ессен. Терміново оформили документи і замість хіміотерапії поїхали в закордонну клініку. Виявилося, що сітківка ока повністю всіяна клітинами раку, й око врятувати нереально. Лікарі сказали, що пухлина була велика, не можна було лікувати її загальною хімією, від цього вона розпалася на мільярди маленьких часток. А уколи в око становили загрозу для життя, бо ракові клітини в місці проколу могли рознестися по всьому організмі. Лікар в Ессені сказала, що ще два тижні — і було б пізно…"

 

Ми, батьки хворих дітей, не збираємося сидіти склавши руки. Спочатку напишемо лист міністру охорони здоров’я. Не вмієте лікувати — займайтеся тим, що вмієте. Навіщо ж забирати надію у найменшеньких, переконуючи їхніх батьків, що "так лікують скрізь".

Думаю, великий Філатов здригається на тому світі, дивлячись на роботу свого дітища — інституту очних хвороб. Адже він багато зробив, аби втілити в життя свій девіз: "Кожна людина має бачити сонце..."


Оцените статью: Лечение в Институте глазных болезней им. Филатова - Жалобы родителей на действия медиков

  • 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  •  (Голосов: 12)



Комментарии
  • 01.05.2012 14:27Игорь
  • Лечусь в Институте Филатова с 2009года. Врачи там отличные, да деньги любят, но взятки это уже проблема всей страны, а не только института Филатова, если бы все эти деньги направили бы на ремонт больницы(он там очень нужен) то думаю получилось бы не хуже чем у януковича в Межигири.
  • 04.02.2012 16:48moonnady
  • да я тоже не могу удержатся от комментария.Отношение к нам было,как к огромному кошельку который нужно хорошенько тряхнуть.Институт Филатова оставил для меня не приятные воспоминания.Хорошо запомнилась палата как бы 4 местная, где мы были 8.Анастезиологи вообще -это вообще отдельный розговор их наглости можно позавидовать.
  • 13.10.2011 12:34Светлана
  • Реклама киевской клиники, а не статья,не более того. Лечу ребёнка в интситуте им.Филатова. За диагностику ничего не взяли, мы обошли много кабинетов, нигде даже не заикнулись о деньгах. Поставили диагноз, назначили лечение. Вот планируем ехать опять проверяться помогает ли нам. Т.к. у нас косоглазие и не факт что поможет аппаратное лечение, но врач рекомендовала пробовать сначала аппаратное, а в крайнем случае операция. Всё бесплатно, все консультации и даже предлагали к ним ходить на аппаратное лечение тоже безсплатно. Мы из другой области поэтому отказались проходить у них, уехали к себе, за каждый курс (а нам надо 3-4 курса в год) в нашем городе мы отдавали 300 гривен. Плюс в нашем городе ограниченое кол-во аппараотв которые нам могли бы помочь. Так что всем вышеизложеным статьям и письмам не верю. На себе убедилась, врачи в Филатова отличные. Если врач ,так сказать, на глаз определяет какой у нас градус косоглазия, а потом в другом кабинете то же говорит другой врач проверив на аппарате, то думаю первому врачу можно доверять смело. Опыт и квалификация всё таки. Всем здоровья и всех благ.
  • 23.03.2011 00:51Рики
  • А что вы ожидали от евреев(точнее закоренелых жидов и сионистов) Прикинтесь евреем и тогда вам в больницах будет проще, особенно в Одессе - уже испробовано, действует. Главное на совсем тупого жида-врача не нарваться, а то не вылечит даже если захочет! Даже в торе написано о врачах и о том что они должны делать с гоями, так что не питайте иллюзий на счет общечеловеческих ценностей - "человеки" бывают разными и ценности тоже для каждого разные!!!
  • 24.02.2011 01:52Афина
  • То же самое происходит во всех больницах, удивительно,что врачи не несут никакой ответственности за свою работу, они просто делают, что хотят
  • 14.09.2010 22:38tanya00821
  • Хорошая статья. Волей случая 3 года назад я оказалась в Одессе. Несмотря на то, что уже слышала нелестные отзывы о больнице (или институт, уже не помню, но находится на Французком бульваре) им. Филатова, решила все-таки проверить зрение (оно у меня "хромает"). Впечатление: увы, о том, что когда- то здесь творил Врач напоминает только бюст Филатова; деньги, деньги, деньги - и что самое страшное - деньги не гарантируют качества (мы платим, как лохи, за имя, а не за лечение). Вот, как в жизни происходит, имя больнице делали одни (хотя об имидже врядли тогда заботились, просто лечили), а деньги "сшибают" другие.
Для размещения комментариев, необходимо авторизироваться, Вы можете войти используя: Войти через loginza